Ubytovanie U Babky,
Tatranská 45,
05 991 Veľký Slavkov

JAD 2013 © www.tatryubytovanieslavkov.sk

UBYTOVANIE U Babky

Čo nájdete za našim Humnom

Penzión je svojou výhodnou polohou ideálnou základňou pre podnikanie výletov do Vysokých Tatier, Slovenského raja a turistiku v ďalších zaujímavých miestach v blízkom okolí:


viac...

História obce

Obec Veľký Slavkov leží v severozápadnej časti Spiša na južnom svahu Vysokých Tatier.


Najstaršia zmienka o obci pochádza z roku 1251, kedy jej obyvatelia patrili Turčianskemu konventu. Slavkov sa  zaradil medzi spišské mestá, ktoré užívali výsady Spoločenstva spišských Sasov z roku 1271.  V súvislosti s dejinami a postavením obce je známe, že chotár Veľkého Slavkova siahal hlboko do Vysokých Tatier a jeden z ich najvýznamnejších štítov má názov podľa neho – Slavkovský štít (2452 m). Kedysi prevažne nemecká obec – Grosschlagendorf – Veľký Slavkov je dnes modernou obcou a svojou polohou sa stáva ideálnym východiskom pre návštevníkov Vysokých Tatier.

Nachádza sa v malebnej podtatranskej dedinke  Veľký Slavkov, vzdialenej iba 5km od mesta Poprad a 7 km od Starého Smokovca. Po rekonštrukcii a dokončení penziónu v roku 2013 ponúka výhodné ubytovanie a doplnkové  služby pre návštevníkov Tatier ale i podtatranského regiónu.

Našim cieľom je  naplniť všetky vaše očakávania a individuálne  požiadavky, tak aby ste sa u nás cítili čo najlepšie, a našli  možnosti  pre oddych i zábavu.  

Vieme Vám poradiť, čo v regione vidieť, kam vyraziť za zážitkami,  kde ochutnať gurmánske špeciality.


Veríme , že nás čoskoro navštívite...

Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vám predstaviť náše Ubytovanie U Babky. Je to zariadenie  rodinného charakteru, a stojí na základoch pôvodného sídla so 150 ročnou históriou.


pokoj a súkromie